Almanya Antalya Konsolosluğu

Almanya Antalya Konsolosluğu

Almanya Konsolosluğu Antalya

İzmir Başkonsolosluğumuza bağlı olarak çalışan Antalya Almanya Konsolosluğunun pasaport şubesi bulunmaktadır. Ancak vize bölümü bulunmamaktadır. Oturum izni, aile birleşimi gibi konular hakkında Almanya İzmir Başkonsolosluğuna danışılmalıdır. 

Adres: Çağlayan Mahallesi Barınaklar Bulvarı No:60 PK:12/ 07230 Antalya

Almanya Antalya Konsolosluğu Ziyaret Saatleri Kaçtır?

Pazartesi - Cuma günleri saat 09.00 - 12.00
Perşembe günleri saat 14.00 - 16.30 arasıdır.

Almanya Antalya Konsolosluğu Mesai Saatleri

Pazartesi-Cuma: 08:30 – 12:00
Perşembe: 14:00-16:30 

Antalya Konsolosluğu Acil Durum Telefon Numarası
Tel: +90 532 283 3633 (Türkçe)
       +90 532 283 3634 (Almanca) 
Acil durum telefonlarından vize ve pasaport bilgisi verilmemektedir

Almanya Konsolosluğu Antalya Görev Alanı Hangi İlleri Kapsar?

Antalya, Burdur ve Isparta illerinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti ve Almanya vatandaşları konsolosluk işlemleri için Almanya Konsolosluğu Antalya'ya müracaatta bulunabilirler. 

 

Almanya Federal Cumhuriyeti Resmi Tatil Günleri

Almanya Federal Cumhuriyeti ve Türkiye Cumhuriyeti 2021 Resmi Tatil Günleri’nde Büyükelçilik Hizmetleri Verilmemektedir. 
 
(*) Yıldız ile belirtilen tarihle Türkiye Cumhuriyeti Resmi Tatil Günleridir
 
01.01.2021  Yılbaşı
30.03.2021  Paskalyadan Önceki Cuma
02.04.2021  Paskalya Pazartesisi
01.05.2021*  İşçi Bayramı
10.05.2021  Uruçi İsa
13.05.2021*  Ramazan Bayramı (1. Gün) 
20.07.2021*  Kurban Bayramı (1. Gün)
03.10.2021  Alman Birliği Günü
29.10.2021*  Cumhuriyet Bayramı
24.12.2021  Noel Arifesi
25.12.2021  Noel Günü
26.12.2021 Noel Günü
31.12.2021 Yılbaşı Gecesi

Antalya Almanya Konsolosluğu Bölümleri

Antalya Almanya Konsolosluğu, Siyasi Bölüm, Ekonomi Bölümü, Kültür Bölümü, Basın ve Halkla İlişkiler Bölümü ile Vize ve Konsolosluk Bölümü olmak üzere 5 bölümden oluşur. Her bölüm ilgili alanda Türk ve Alman ilişkilerinin geliştirilmesine hizmet eder. 

1. Siyasi Bölüm 

Bu bölümde Türk ve Alman siyasi ilişkilerinin geliştirilmesi, mevcut ilişkilerin izlenmesine yönelik çalışmalar yapılmaktadır. Türkiye’deki iç ve dış siyasi gelişmelerin izlenerek Almanya Federal Hükümetine bilgi verilmesi de bu bölümün görevleri arasındadır. Siyasi Bölüm, Türk hükümeti, TBMM, siyasi partiler, STK’lar ve diğer birçok Türk kurumu ile yakın ilişkiler kurar. Ayrıca Almanya’dan Türkiye’ye yapılan resmi ziyaretlere refakat etmektedir. 

2. Ekonomi Bölümü

Bu bölümde Türkiye ve Almanya arasındaki gelişmiş ekonomik ilişkilerin geliştirilmesine yönelik çalışmalar yapılmaktadır. Almanya’ya yatırım yapmak isteyen Türk iş insanlarına yönelik de geniş kapsamlı bilgiler sunulmaktadır. Ekonomi Bölümü, Alman Araştırma Teknolojisi, ve Federal Dışişleri Bakanlığı tarafından verilen teşvikler hakkında da bilgi verilmektedir. 

3. Kültür Bölümü

Kültür Bölümü, Goethe Enstitüleri, DAAD Danışma ve Bilgi Merkezleri, Alman Okulları, Alman Arkeoloji Enstitüsü, İstanbul Orient Enstitüsü ve benzer kurumlarla koordineli çalışmaktadır. Alman dilinin yaygınlaşması çalışmaları, Almanya ve Türkiye arasındaki öğrenci ve bilim insanı değişim programlarının teşviki çalışmaları da bu bölümün görev alanındadır. 

4. Basın ve Halkla İlişkiler Bölümü

Basın ve Halkla İlişkiler Bölümü, Türk medyasının izlenmesi ve değerlendirilmesi çalışmalarını yürütmektedir. Ayrıca Almanya Federal Hükümeti’nin politikaları hakkında da Türk gazetecilerin bilgilendirilmesini üstlenir. 

5. Hukuk ve Konsolosluk Bölümü

Bu bölümde, hukuk, konsolosluk ve vize işlemleri yürütülmesine rağmen Antalya Konsolosluğu’nda vize bölümü bulunmamaktadır. Pasaport işlemleri ile ilgili başvurular bu bölümde değerlendirilir.

Almanya Antalya Konsolosluğu

Almanya Vizesi

Antalya Almanya Konsolosluğu’nda vize bölümü bulunmamaktadır. Konsoloslukta pasaport işlemleri yürütülebilir. Antalya Konsolosluğu, İzmir Başkonsolosluğu’na bağlı olarak çalışmaktadır. Vize işlemleri ile ilgili yapılacak başvurular doğrudan İzmir Başkonsolosluğu’na yapılmalıdır. Aşağıdaki vize bilgiler, Almanya’ya seyahat edecek kişiler için yalnız bilgilendirme amaçlıdır. Vize işlemleri ve başvurularınız için lütfen İzmir Başkonsolosluğu sayfamızı ziyaret ediniz. 

Almanya seyahatlerinde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve AB üyesi olmayan diğer ülke vatandaşlarının Schengen vizesi alması gerekmektedir. Almanya seyahati için gereken Schengen vizesi başvuruları, hizmet yüklenici aracı kurumlara yapılmalıdır. 
Almanya’ya yapılacak seyahatlerde alınacak vize türü Almanya’da geçirilecek süre ile doğru orantılıdır. Bu nedenle vize başvurusunda bulunmadan önce seyahat amacınızı doğru belirlemeniz tavsiye edilmektedir. Almanya vizesi ikiye ayrılır;

►Kısa Süreli Vizeler-Schengen Vizesi (C Vize-90 güne kadar) 

 • Turistik vize
 • Ziyaret vizesi
 • İş seyahati veya fuar ziyareti vizesi
 • Kültürel veya sportif bir etkinliğe ya da kongreye katılma vizesi
 • Öğrenci gezileri için vize
 • Türk Tır şoförleri için transit vize
 • Havaalanı transit vize 

►Uzun Süreli Vizeler-Ulusal Vize (D Vize-90 günden fazla) 

 • Üniversite eğitimi ve staj vizesi
 • Aile birleşimi
 • Almanca öğrenimi vizesi
 • Almanya’da çalışma ve iş arama vizesi
 • Sözleşmeli işçi vizesi
 • İş kurma vizesi
 • Evlilik, evliliğe bağlı çocukların Almanya’ya getirilmesi veya Alman vatandaşı çocuğun yanına göç etme vizesi 
 • İkamet izni süresinin dolması veya belgenin kaybedilmesi halinde tekrar ülkeye giriş vizesi 

Vize başvurusu yetkili aracı kurumlara yapılmalı ve randevu alınmalıdır. Schengen vize başvurusu seyahat tarihinden 3 ay önce yapılmalıdır. Başvurular aracı hizmet yüklenici kurumlara yapılmakta fakat başvurunuz hakkında karar Almanya dış temsilciliklerine aittir. Başvurunuzu şahsen ya da yazılı vekalet ile yapabilirsiniz. 

Şahsen Başvuru: Son 5 yıl içinde herhangi bir vize başvurusu sırasında parmak izi kaydınız alınmadıysa, parmak izi kaydı zorunluluğu nedeniyle başvurunuzu şahsen yapmalısınız

Yazılı Vekalet ile Başvuru: Son 5 yıl içinde herhangi bir vize başvurusu esnasında parmak izi kaydınız alındıysa başvurunuzu yazılı vekalet verdiğiniz üçüncü bir şahıs aracılığı ile de yapabilirsiniz. Yine de konsolosluğun vize bölümü tarafından gerekli görüldüğü takdirde şahsen görüşmeye çağrılabilirsiniz. 

Antalya’daki Türk Alman Kuruluşları

Konsolosluğun görev sahası içinde Türk Alman ilişkilerinin geliştirilmesine katkı sağlayan birçok Türk-Alman kuruluşu bulunmaktadır. 


1.St. Nikolaus Kirche-Katolik Kilise Derneği
2.Evangelische Kirche Alanya (Protestan Kilisesi) 
3.HÜR-TÜRK (Türk Alman Dostluk Derneği)
4.Deutsche in Kemer (Türk Alman Dostluk Derneği)
5.ABN Antalya Business Network 
 

Almanya Konsolosluğu Antalya  Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulmalıdır?

Bu bölümde Almanya vizesi için yapılacak vize başvuruları ile ilgili bilgi verilmektedir, Antalya Almanya Konsolosluğu’nda vize işlemleri yapılmamaktadır, vize işlemleri için İzmir Başkonsolosluğu'na başvurulmalıdır. Almanya vize başvuru formu için  tıklayınız.  Almanya vize başvuru formu, eksiksiz, okunaklı ve büyük harfle doldurulmalıdır. Almanya vizesi başvuru formunun yanıtlanması sırasında beyan edilen bilgilerle vize başvuru evraklarının içeriğinin birbirini desteklemesine dikkat edilmelidir. Schengen standartlara uygun çekilmiş biyometrik fotoğraf formda bulunmalıdır.

Almanya Antalya Konsolosluğu Dilekçe Nasıl Yazılır?

Alman turistik vize başvurusu yapılırken yazılması gereken turistik vize dilekçe örneği için tıklayınız.

Alman ticari vize başvurusu yapılırken yazılması gereken ticari vize dilekçe örneği için tıklayınız.

 

Almanya Antalya Konsolosluğu Vize Harç Ücreti Ne Kadardır?

Almanya vize başvurusu için yapılacak başvurular, Antalya Konsolosluğu’nun vize bölümü olmadığı için İzmir Başkonsolosluğu’na yapılmalıdır. Almanya’ya seyahat etmek isteyenlerin başvurabileceği iki tür vize bulunmaktadır. 90 günden az sürecek olan seyahatlerde Schengen Vizesine (C Vize) başvuru yapılmalıdır. 90 günden uzun sürecek seyahat ve ziyaretlerde ise Ulusal Vizeye (D Vize) başvuru yapılmalıdır. Başvurulan vize türüne göre ücretler değişiklik göstermektedir. 

1.Schengen Vizesi (C Vize) Ücretleri-90 Günden Az Süren Seyahatler İçin

 • Schengen vizesi ve havalimanı transit ücreti 80,00 Avro’dur. 
 • 12 yaşından küçük Türk vatandaşı çocuklar vize ücretinden muaftır. 
 • Eşler, Alman ebeveynin reşit olmayan çocukları ve reşit olmayan çocukların Alman vatandaşı ebeveyni de ücretlerden muaftır.
 • Diğer başvuru sahiplerinin ikamet yönetmeliği veya başka bir uygulama uyarınca ücretten muaf tutulup tutulamayacağı, ancak başvurunun incelenmesinden
Dikkat!
Vize başvurusu eğer yetkili hizmet yüklenici kurum aracılığı ile yapılıyorsa, hizmet yüklenici kurumun ek hizmet bedelleri doğabilir. Bu durumda, ilk başvurusunu yapan ve daha önce biyometrik verileri kaydedilmemiş olan kişiler için aracı kurum tarafından 26,27 Avro ek hizmet bedeli tahsil edilecektir. 
Son 59 ay içinde biyometrik verileri kaydedilmiş olan kişiler için ise hizmet yüklenici kurum tarafından 24,77 Avro ek hizmet bedeli tahsil edilecektir. 
12 yaşından küçük çocuklar için bu ücretin yarısı ödenir. İşlem ücreti aracı kurumda TL veya kredi kartı ile ödenebilir. Vize başvurusunun doğrudan dış temsilciliğin vize bölümüne yapılması durumunda vize ücreti sadece nakit ve Avro olarak kabul edilmektedir. 

2. Ulusal Vize Ücretleri (D Vize)-90 Günden Fazla Süren Seyahat ve Ziyaretler İçin

 • Ulusal vize başvurularında 18 yaşından büyükler için başvuru ücreti 75,00 Avro
 • 18 yaşından küçükler için başvuru ücreti 37,50 Avro
Dikkat!
Vize başvurusunun doğrudan dış temsilciliğin vize bölümüne yapılması durumunda vize ücreti sadece nakit ve Avro olarak kabul edilmektedir.

Almanya Antalya Konsolosluğu

Alman Pasaportunun Yenilenmesi 

Pasaport başvurusunda bulunacak kişiler Almanya’nın yetkili dış temsilciliğine müracaat etmeli ve randevu almaları gerekmektedir. Türkiye’de yaşayan Almanların büyükelçilik ve konsoloslukların çalışma alanlarında bulunan illere göre başvurularını ilgili dış temsilciliğe iletmeleri gerekmektedir. Başvurunun ardından yetkili makamlar tarafından verilecek randevular yoğunluğa göre 2-3 ay sonrasına da verilebilmektedir. Bu nedenle başvuru yapanların bu süreyi göze alması tavsiye edilir. Çok acil durumlarda erken tarihli münferit acil durum randevusu oluşturulabilmektedir.
Yeni pasaport başvurusu en erken eski pasaportun geçerlilik süresi altı ay kaldığında yapılabilir. Daha erken yapılmak istenen başvurularda geçerli nedenin yetkili makama arz edilmesi gerekir.
Yetişkinler için Başvuru Formu  
Çocuklar için Başvuru Formu 
Geçerlilik tarihi biten pasaportların uzatılması mümkün değildir. Bu durumda mutlaka yeni pasaport başvurusu yapılmalıdır. 

Pasaport başvurusunun işleme alınabilmesi için aşağıdaki belgeler fotokopileri ile birlikte beyan edilmelidir. Gerekli durumlarda ek belge de talep edilebilir.  

Pasaport yenilemek için gerekli belgeler;

 • Eksiksiz doldurulmuş ve imzalanmış başvuru formu
 • Şimdiye kadar kullandığınız pasaport, çocuk kimliği/çocuk pasaportu veya kimlik
 • Almanya`da doğduysanız, Alman doğum belgesi (Geburtsurkunde) veya nesep belgesi (Abstammungsurkunde)
 • Türkiye`de doğduysanız, nüfus müdürlüğünden alacağınız uluslararası doğum kayıt örneği (Formül A)
 • Almanya`da evlendiyseniz, Alman evlenme belgesi
 • Türkiye`de evlendiyseniz, nüfus müdürlüğünden alacağınız uluslararası evlenme kayıt örneği (Formül B). Dikkat! İstenen belge "Aile veya Evlenme Cüzdanı" değildir.
 • Varsa, evlendikten sonra kullanmakta olduğunuz soyadınıza ilişkin belge
 • 2 adet biyometrik özelliklere sahip vesikalık resim
 • Almanya`da ikameti sonlandırdığınıza dair belge
 • Geçerli "İkamet Tezkeresi“ veya "Mavi Kart" ya da her iki vatandaşlığa da sahip kişilerden Türk kimlik belgesi istenecektir
 • Sonradan Alman vatandaşlığına geçmiş olmanız durumunda Alman vatandaşlığını kazandığınıza dair belge
 • Artık T.C. vatandaşı olmayanlardan veya çifte vatandaş olanlardan doğumda aldığı soyadına göre ve/veya evlendikten sonraki soyadına göre düzenlenmiş nüfus müdürlüğünden alınması gereken vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Nüfus müdürlüğünden alacağınız ikametgah/yerleşim belgesi
 • Pasaportun çalınmış veya kaybedilmiş olması halinde; karakola yaptığınız kayıp ihbarı ve 
 • Emniyet Müdürlüğü´nden alacağınız "Giriş-Çıkış Belgesi"

Çocuk Pasaportu

18 yaş altı çocuklar için yapılacak pasaport başvurularında çocuğun yasal velisi ile birlikte şahsen Almanya’nın dış temsilciliğine başvurması gerekmektedir. Çocuk pasaportları da 24 yaş altı ve 12 yaş altı çocuklar için farklı türde pasaport düzenleme imkanı bulunmaktadır. 

1.Biyometrik Pasaport (veya diğer bir ifadeyle bordo renkli E-Pasaport)
Tamamlanması 6 hafta süren biyometrik pasaport türü 24 yaş altı herkes için 6 yıllık geçerliliğe sahiptir. Başvuru sırasında 32 Avro ek ücret ödeyerek ekspres pasaport başvurusunda bulunabilir ve süreyi 15-20 güne düşürebilirsiniz. 

2.Çocuk Pasaportu
12 yaşını doldurmamış çocuklara verilen pasaporttur. Çocuk pasaportu da en fazla 6 yıl geçerlidir fakat çocuk 12 yaşını doldurduğu anda geçerliliği sona erer. Çocuk pasaportunda biyometrik veriler bulunmamaktadır. 

Çocuk pasaportlarında başvurunun işleme alınabilmesi için aşağıdaki belgeler fotokopileri ile birlikte eksiksiz beyan edilmelidir. Gerekli durumda yetkili makam ilave belgeler isteyebilir. 

 • Eksiksiz doldurulmuş ve velayet sahibince imzalanmış başvuru formu
 • Şimdiye kadar kullanılan pasaport, çocuk kimliği/çocuk pasaportu veya kimlik
 • Çocuk, Almanya doğumluysa, Alman doğum belgesi (Geburtsurkunde) veya nesep belgesi (Abstammungsurkunde)
 • Çocuk, Türkiye doğumluysa, nüfus müdürlüğünden alacağınız uluslararası doğum kayıt örneği (Formül A)
 • Ebeveynin evlenme yeri Almanya ise, Alman evlenme belgesi
 • Ebeveynin evlenme yeri Türkiye ise, nüfus müdürlüğünden alacağınız uluslararası evlenme kayıt örneği (Formül B). Dikkat! İstenen belge „Aile veya Evlenme Cüzdanı" değildir.
 • Varsa, evlendikten sonra ebeveynin kullanmakta olduğu soyadına ilişkin belge veya çocuğun soyadına ilişkin belge
 • Anne babası evlenmeden önce doğan çocuklarda veya anne babası evli olmayan çocuklarda, babalık tanıma senedi ve annenin babalık tanıma senedine verdiği onay beyanı
 • Anne babası boşanmış çocuklarda, velayet kararı ve/veya kesinleşmiş boşanma kararı
 • 2 adet biyometrik özelliklere sahip vesikalık resim
 • Almanya`da ikameti sonlandırdığınıza dair belge
 • Geçerli „İkamet Tezkeresi“ veya „Mavi Kart“ ya da her iki vatandaşlığa da sahip kişilerden Türk kimlik belgesi istenecektir
 • Sonradan Alman vatandaşlığına geçmiş olmanız durumunda Alman vatandaşlığını kazandığınıza dair belge
 • Artık Türk vatandaşı olmayanlardan veya çifte vatandaş olanlardan nüfus müdürlüğünden alınması gereken vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Nüfus müdürlüğünden alacağınız ikametgah/yerleşim belgesi
 • Velayet sahibi kişilere ait kimlik belgeleri
 • Pasaportun çalınmış veya kaybedilmiş olması halinde; karakola yaptığınız kayıp ihbarı ve Emniyet Müdürlüğü´nden alacağınız “Giriş-Çıkış Belgesi“

Türkiye’de Kimlik Kaybı

Türkiye ziyareti sırasında Alman pasaport, geçici pasaport, Alman kimliği veya çocuk pasaportunun kaybedilmesi durumunda gerekli makamları bilgilendirdikten sonra Alman dış temsilcilikleri yedek belge düzenleyebilmektedir. Pasaport/kimlik kaybı durumunda sırasıyla aşağıdaki adımlar izlenmelidir;

 • En yakın karakola giderek kayıp veya çalıntı ihbarında bulunulmalı
 • Görev alanı içinde olan yetkili dış temsilciliği arayın
 • Başvuru için gerekli belgeler hazırlanmalı, başvuru formu doldurulmalı ve vesikalık resim çektirilmeli
 • Gerekli belgeler, resimler ve işlem harcı hazırlandıktan sonra dış temsilcik tarafından belirlenen gün ve saatte yetkili dış temsilciliğe müracaat edilmeli

Adres Değişikliği Beyanı

Artık Almanya’da ikamet edilmiyorsa, yeni ikamet adresi ilgili Almanya dış temsilciliği tarafından pasaport, geçici seyahat belgesi veya çocuk pasaportuna kaydedilebilir. Ancak bu adres değişikliği yetkili dış temsilcilik tarafından yalnız kimlik belgesine “Almanya’da ikameti bulunmamaktadır” ibaresi eklenebilir. Yeni adres kaydı mümkün değildir. 

Türkiye'deki Alman Temsilcilikleri Nedir?

Almanya Devleti’nin Türkiye’nin birçok kentinde temsilciliği bulunmaktadır. Türkiye’deki Alman Konsoloslukları aşağıdaki gibidir. 

Almanya İstanbul Başkonsolosluğu
Almanya İzmir Başkonsolosluğu
Almanya Antalya Konsolosluğu
Almanya Bursa Fahri Konsolosluğu
Almanya Edirne Fahri Konsolosluğu
Almanya Erzurum Fahri Konsolosluğu
Almanya Gaziantep Fahri Konsolosluğu
Almanya Kayseri Fahri Konsolosluğu
Almanya Trabzon Fahri Konsolosluğu
Almanya Bodrum Fahri Konsolosluğu
Almanya Adana Fahri Konsolosluğu

Antalya Konsolosluğu Etkinlikleri

Yörük Sanayici ve İşadamları Derneğinin Alman Konsolosluğunu Ziyareti
YÖRSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Semih Beken ve yönetim kurulu üyeleri Alman Konsolosu Bay Vetter'i ziyaret ettiler. Kısa bir tanışma ve karşılıklı sohbetin ardından, dernek başkanı Semih Beken ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Aykut Ege derneğin faaliyetlerini anlatmış ve özellikle de gelecekteki projeleri olan "Uluslararası Ekonomik Forum" hakkında bilgi aktarmıştır.
FC Adler bağışını bu kez Beldibi'ne yaptı
Antalya Alman Konsolosluğunun futbol takımı FC Adler, Türk-Alman dostluğunu perçinleyen bir sosyal projeyi daha gerçekleştirdi. Bu kez Beldibi-Kemer'de 300 öğrencili bir ilk okula bağışta bulundu. İki adet tenis masası ve malzemeleri, çok sayıda voleybol, futbol ve basketbol topları ve öğrencilere ise okul eşyası ve şekerlemelerle dolu hediye çantası dağıtıldı.

Almanya Konsolosluğu Antalya'ya Ulaşım Nasıl Sağlanır?

 

Duyurular

Konsolosluk işlemlerinde bulunacak kişilerin dikkatine!

  Hukuk ve Konsolosluk İşleri Bölümü gişe çalışma saatleri değişti Başkonsolosluk Hukuk ve Konsolosluk İşleri Bölümü'ne ait g...
2020-12-14 11:17:14 Devamı...

Almanya İstanbul Başkonsolosluk vize bölümü mesai saatleri

Almanya İstanbul Başkonsolosluk vize bölümü mesai saatleri;  Pazartesi – Perşembe: 07.20 – 12.00 / 12.30 – 16.30 Cuma : 07.20 ...
2020-12-14 10:55:08 Devamı...

Almanya Başkonsolosluğuna başvuru yapabilecek olan iller

Balıkesir, Bilecik, Bolu, Bursa, Çanakkale, Düzce, Edirne, Eskişehir, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Tekirdağ, Sakarya ve Yalova ...
2020-12-14 10:51:56 Devamı...

Almanya Schengen vizesi hakkında bilgi

  Almanya Avusturya Belçika Çek Cumhuriyeti Danimarka Estonya Finlandiya Fransa Hollanda İspanya İsveç ...
2020-12-14 10:49:50 Devamı...
Tüm Duyurular
Antalya Konsolosluğu