Almanya'da Almanca Dil Eğitimi

Almanya'da Almanca Dil Kursu

Federal Almanya Cumhuriyeti ,diğer ülke vatandaşlarının Almanca dilini öğrenmesine büyük önem vermektedir.Goethe-Institut tüm dünyada faaliyet gösteren Almanya’nın kültür enstitüsüdür.Almancanın yurtdışında öğrenilmesini teşvik ediyor ve uluslararası kültürel iş birliği çalışmalarına katkıda bulunmaktadır.

Almanya’da Almanca Öğrenimi isteyen yabancı ülke vatandaşları dil kursu vizesi almaları gerekmektedir.Yoğunlaştırılmış dil kursu olan ve 90 günü geçen vizeleri alanlar,vizeleri bitiminde Almanya’yı terk etmeleri gereklidir.Yoğunlaştırılmış dil kursunun hemen devamında,Almanya’dan çıkış yapmadan üniversie eğitiminizi Almanya’da almak istiyorsanız öğrenci vizesi veya öğrenci adayı vizesi için başvuruda bulunmanız gerekmektedir.Almanya’daki dil kursu çok kapsamlı ve dil bilgisi edinme amaçlı olmalıdır.Almanya'da dil kursu katılabilmek için Almanya Dil kursu vizesi almanız gerekecektir.90 günü aşan yada aşmayan dil kursu vizeleri olabilir.

Almanya Dil Kursu Vizesi Evrakları

- Yoğunlaştırılmış Almanca dil kursu vizesine başvuruda bulunduğunuzda,Almanya vizesi ile ilgili evrakların asılları ile birlikte  ikişer fotokobisileri hazırlanması gerekmektedir.

- Türkçe belgeler ise Almanca tercümeleriyle birlikte teslim edilmesi gerekmektedir.Almanya ikamet yasasının 54.maddesine göre başvuru sahibinin el yazısıyla imzalanmış olması gerekmektedir.

- Türkiye’de şu an yaptığınız işide kapsayan ayrıntılı biz özgeçmiş ve motivasyon yazısı yazmanız gerekmektedir.Önemli olan ve unutulmaması gereken Almanca dilindeki evrakları hazırlamanız gerekmesidir.

- Almanya’da bloke hesap hizmeti veren bir bankadan bloke hesap açılıp ;Federal Öğrenimi Teşvik Yasası’nın (BaföG) yıllık burs miktarı olarak belirlenmiş miktar hesaba yatırılmış olması gerekmektedir.

Almanya’da Yoğunlaştırılmış Almanca öğrenimi ve dil kursu vizesine gerekli belli başlı maddeler yukarıda yazmaktadır.Almanyada üniversite eğitimi amaçlı gidecek ve dil kursu vizesine başvuru yapacak kişilerin sunacakları evraklar farklılık göserebilir.Güncel evrak listesi için ve Almanya dil kursu vizesi için bilgi almanız tavsiye edilmektedir.

Almanca Dil Kursu

Duyurular

Almanya Konsolosluğu Resmi Tatil Programı

Almanya Konsolosluğu ve Almanya Büyükelçiliği, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı günü kapalı olacaktır. Almanya Konsolosluğu ve Almanya Büyük...
2020-11-05 12:48:37 Devamı...

Suriye Vatandaşları için Vize

  Suiye vatandaşları, Almanya vize başvurusu için Almanya'nın Türkiye'de yer alan temsilcilikleri olan Almanya İstanbul Başkonsoloslu...
2020-11-05 12:47:25 Devamı...

Konsolosluk işlemlerinde bulunacak kişilerin dikkatine!

  Hukuk ve Konsolosluk İşleri Bölümü gişe çalışma saatleri değişti Başkonsolosluk Hukuk ve Konsolosluk İşleri Bölümü'ne ait g...
2020-11-05 12:46:10 Devamı...

Türkiye'de yaşayan Suriye vatandaşları hakkında

Suriye’nin Şam şehrinde bulunan Almanya Büyükelçiliğinin kapatılmış olması sebebiyle Suriye vatandaşları geçici bir süreliğine Almany...
2020-11-05 12:41:23 Devamı...
Tüm Duyurular
Almanya'da Almanca Dil Eğitimi