Almanya'da Almanca Dil Eğitimi

Almanya'da Almanca Dil Kursu

Federal Almanya Cumhuriyeti ,diğer ülke vatandaşlarının Almanca dilini öğrenmesine büyük önem vermektedir.Goethe-Institut tüm dünyada faaliyet gösteren Almanya’nın kültür enstitüsüdür.Almancanın yurtdışında öğrenilmesini teşvik ediyor ve uluslararası kültürel iş birliği çalışmalarına katkıda bulunmaktadır.

Almanya’da Almanca Öğrenimi isteyen yabancı ülke vatandaşları dil kursu vizesi almaları gerekmektedir.Yoğunlaştırılmış dil kursu olan ve 90 günü geçen vizeleri alanlar,vizeleri bitiminde Almanya’yı terk etmeleri gereklidir.Yoğunlaştırılmış dil kursunun hemen devamında,Almanya’dan çıkış yapmadan üniversie eğitiminizi Almanya’da almak istiyorsanız öğrenci vizesi veya öğrenci adayı vizesi için başvuruda bulunmanız gerekmektedir.Almanya’daki dil kursu çok kapsamlı ve dil bilgisi edinme amaçlı olmalıdır.Almanya'da dil kursu katılabilmek için Almanya Dil kursu vizesi almanız gerekecektir.90 günü aşan yada aşmayan dil kursu vizeleri olabilir.

Almanya Dil Kursu Vizesi Evrakları

- Yoğunlaştırılmış Almanca dil kursu vizesine başvuruda bulunduğunuzda,Almanya vizesi ile ilgili evrakların asılları ile birlikte  ikişer fotokobisileri hazırlanması gerekmektedir.

- Türkçe belgeler ise Almanca tercümeleriyle birlikte teslim edilmesi gerekmektedir.Almanya ikamet yasasının 54.maddesine göre başvuru sahibinin el yazısıyla imzalanmış olması gerekmektedir.

- Türkiye’de şu an yaptığınız işide kapsayan ayrıntılı biz özgeçmiş ve motivasyon yazısı yazmanız gerekmektedir.Önemli olan ve unutulmaması gereken Almanca dilindeki evrakları hazırlamanız gerekmesidir.

- Almanya’da bloke hesap hizmeti veren bir bankadan bloke hesap açılıp ;Federal Öğrenimi Teşvik Yasası’nın (BaföG) yıllık burs miktarı olarak belirlenmiş miktar hesaba yatırılmış olması gerekmektedir.

Almanya’da Yoğunlaştırılmış Almanca öğrenimi ve dil kursu vizesine gerekli belli başlı maddeler yukarıda yazmaktadır.Almanyada üniversite eğitimi amaçlı gidecek ve dil kursu vizesine başvuru yapacak kişilerin sunacakları evraklar farklılık göserebilir.Güncel evrak listesi için ve Almanya dil kursu vizesi için bilgi almanız tavsiye edilmektedir.

Almanya Dil Eğitimi

Duyurular

Konsolosluk işlemlerinde bulunacak kişilerin dikkatine!

  Hukuk ve Konsolosluk İşleri Bölümü gişe çalışma saatleri değişti Başkonsolosluk Hukuk ve Konsolosluk İşleri Bölümü'ne ait g...
2020-12-14 11:17:14 Devamı...

Almanya İstanbul Başkonsolosluk vize bölümü mesai saatleri

Almanya İstanbul Başkonsolosluk vize bölümü mesai saatleri;  Pazartesi – Perşembe: 07.20 – 12.00 / 12.30 – 16.30 Cuma : 07.20 ...
2020-12-14 10:55:08 Devamı...

Almanya Başkonsolosluğuna başvuru yapabilecek olan iller

Balıkesir, Bilecik, Bolu, Bursa, Çanakkale, Düzce, Edirne, Eskişehir, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Tekirdağ, Sakarya ve Yalova ...
2020-12-14 10:51:56 Devamı...

Almanya Schengen vizesi hakkında bilgi

  Almanya Avusturya Belçika Çek Cumhuriyeti Danimarka Estonya Finlandiya Fransa Hollanda İspanya İsveç ...
2020-12-14 10:49:50 Devamı...
Tüm Duyurular
Almanya'da Almanca Dil Eğitimi