Almanya'da Almanca Dil Eğitimi

Almanya'da Almanca Dil Kursu

Federal Almanya Cumhuriyeti ,diğer ülke vatandaşlarının Almanca dilini öğrenmesine büyük önem vermektedir.Goethe-Institut tüm dünyada faaliyet gösteren Almanya’nın kültür enstitüsüdür.Almancanın yurtdışında öğrenilmesini teşvik ediyor ve uluslararası kültürel iş birliği çalışmalarına katkıda bulunmaktadır.

Almanya’da Almanca Öğrenimi isteyen yabancı ülke vatandaşları dil kursu vizesi almaları gerekmektedir.Yoğunlaştırılmış dil kursu olan ve 90 günü geçen vizeleri alanlar,vizeleri bitiminde Almanya’yı terk etmeleri gereklidir.Yoğunlaştırılmış dil kursunun hemen devamında,Almanya’dan çıkış yapmadan üniversie eğitiminizi Almanya’da almak istiyorsanız öğrenci vizesi veya öğrenci adayı vizesi için başvuruda bulunmanız gerekmektedir.Almanya’daki dil kursu çok kapsamlı ve dil bilgisi edinme amaçlı olmalıdır.Almanya'da dil kursu katılabilmek için Almanya Dil kursu vizesi almanız gerekecektir.90 günü aşan yada aşmayan dil kursu vizeleri olabilir.

Almanya Dil Kursu Vizesi Evrakları

- Yoğunlaştırılmış Almanca dil kursu vizesine başvuruda bulunduğunuzda,Almanya vizesi ile ilgili evrakların asılları ile birlikte  ikişer fotokobisileri hazırlanması gerekmektedir.

- Türkçe belgeler ise Almanca tercümeleriyle birlikte teslim edilmesi gerekmektedir.Almanya ikamet yasasının 54.maddesine göre başvuru sahibinin el yazısıyla imzalanmış olması gerekmektedir.

- Türkiye’de şu an yaptığınız işide kapsayan ayrıntılı biz özgeçmiş ve motivasyon yazısı yazmanız gerekmektedir.Önemli olan ve unutulmaması gereken Almanca dilindeki evrakları hazırlamanız gerekmesidir.

- Almanya’da bloke hesap hizmeti veren bir bankadan bloke hesap açılıp ;Federal Öğrenimi Teşvik Yasası’nın (BaföG) yıllık burs miktarı olarak belirlenmiş miktar hesaba yatırılmış olması gerekmektedir.

Almanya’da Yoğunlaştırılmış Almanca öğrenimi ve dil kursu vizesine gerekli belli başlı maddeler yukarıda yazmaktadır.Almanyada üniversite eğitimi amaçlı gidecek ve dil kursu vizesine başvuru yapacak kişilerin sunacakları evraklar farklılık göserebilir.Güncel evrak listesi için ve Almanya dil kursu vizesi için bilgi almanız tavsiye edilmektedir.

Duyurular

Almanya Konsolosluğu 2022 Tatil Günleri

Almanya’nın Türkiye’de bulunan tüm dış temsilcilikleri Türkiye ve Almanya Federal Cumhuriyeti resmi tatil günlerinde  ziyaretçil...
2023-08-07 10:22:26

Almanya konsolosluğu Noel’de ve yılbaşında kapalı olacak

Almanya konsolosluğu Noel’de ve yılbaşında kapalı olacak. Almanya Federal Cumhuriyeti’nin Türkiye’de faaliyet gösteren temsilcilikleri T...
2023-08-02 11:59:33

Consultation for Germany

Consultation for Germany, bir Knight SP ailesi üyesidir. Consultation for Germany; Türkiye’ de bulunan Almanya Konsoloslukları, Büyükelçil...
2023-08-02 11:59:03

Almanya Schengen vizesi hakkında bilgi

Almanya Schengen vizesi hakkında bilgi detayına ilgili vize sayfasından da erişebilirsiniz. Almanya Schengen vize işlemleri Almanya Büyükelçil...
2023-08-02 11:52:43
Tüm Duyurular
Almanya'da Almanca Dil Eğitimi