Almanya konsolosluğu Noel’de ve yılbaşında kapalı olacak

Almanya konsolosluğu Noel’de ve yılbaşında kapalı olacak. Almanya Federal Cumhuriyeti’nin Türkiye’de faaliyet gösteren temsilcilikleri Türkiye Cumhuriyeti ve Almanya Federal Cumhuriyeti resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir. Almanya konsolosluğu tarafından yapılan duyuruya göre; Almanya Başkonsolosluğu, Almanya Büyükelçiliği ve Almanya Fahri Konsoloslukları Türkiye’de ve Almanya’da resmi tatil olarak kabul edilen Noel’de ve yılbaşında kapalı olacak. 

Almanya konsolosluğunun açıklamasına göre Almanya Ankara Büyükelçiliği, Almanya İzmir Başkonsolosluğu, Almanya Antalya Konsolosluğu ve Almanya fahri konsoloslukları aşağıda belirtilen tarihlerde hizmet veremeyecek. 

24 Aralık    Noel Arifesi
25 Aralık    1. Noel Günü
31 Aralık    Yılbaşı


Almanya İstanbul Başkonsolosluğu tatil günleri

Almanya İstanbul Başkonsolosluğu ise diğer Almanya Federal Cumhuriyeti temsilciliklerinin kapalı olduğu günlere ek olarak ikinci Noel günü olan 26 Aralık 2015 tarihinde de hizmet veremeyecek. Almanya İstanbul Başkonsolosluğu’nun Noel ve yılbaşı sebebi ile kapalı olacağı günler aşağıdaki gibidir; 

  • 24 Aralık    Noel Arifesi
  • 25 Aralık    1. Noel Günü
  • 26 Aralık     2. Noel Günü
  • 31 Aralık    Yılbaşı
  • 1 Ocak       Yılbaşı

Almanya konsolosluğu vize işlemleri ve konsolosluk işlemleri 

Almanya konsolosluğuna vize işlemleri ya da konsolosluk işlemleri için başvuruda bulunacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile Türkiye oturum izni sahibi üçüncü ülke vatandaşları,  Almanya Konsolosluğu’nun, Almanya Büyükelçiliği’nin ve Almanya Fahri konsolosluklarının Türkiye Almanya resmi tatil günlerinde kapalı olduğunu göz önünde bulundurmalıdır. 

Acil durumlarda resmi tatil günleri ve hafta sonlarında da Almanya Başkonsolosluklarına,  Almanya Konsolosluğu’na ve Almanya Büyükelçiliği’ne telefonla 24 saat ulaşmak mümkündür. Ancak Almanya konsolosluğu hiçbir vize başvurusunu acil olarak değerlendirmemekte ve Almanya vizesine ilişkin soruları mesai saatleri dışında yanıtlamamaktadır. 

Almanya Konsolosluğu Vize İşlemleri

Almanya konsolosluğu Noel’de ve yılbaşında kapalı olacak